Evenimente

Fotbalistele rezinene au făcut praf de rivalele din Ocniţa

După victoria în cadrul Campionatului Republican la Fotbal, obținută de echipa de fotbal “FS-Rezina” în deplasare la Soroca, sâmbăta trecută fotbalistele rezinene s-au întâlnit cu discipolele Școlii Sportive din Ocnița.

După cum ne-a relatat Vasile Gobjilă, secretarul Consiliului Raional Rezina, meciul s-a desfășurat pe stadionul mare al satului Pripiceni-Răzeși, raionul Rezina, unde în cele două reprize, a câte 40 de minute fiecare, fotbalistele noastre au învins cu scorul 9:0 (respectiv 2:0; 7:0).

Golurile au fost marcate de Ana Arhiri (3), Ludmila Purice (2), Natalia Arhiri (1) toate trei din s. Lalova; Daniela Stratulat (2), Cogâlniceni; Vera Chichioi (1), Pripiceni-Răzeși.

Următorul meci va avea loc mâine în deplasare la Telenești, unde fotbalis-tele rezinene se vor întâlni cu echipa “Moldova-Mândrești”.

În cadrul aceluiași Campionat echipa rezineană de băieți “U-14” în deplasare la Sângerei a învins echipa locală cu scorul 4:1. Toate golurile rezinenilor au fost marcate de Vlad Gobjilă (Pripiceni-Răzeși), a mai spus V. Gobjilă.

În imagine: Echipa de fotbal-fete din Rezina după un meci victorios. Sursa foto: V.Gobjilă.