Primarii localităţilor, aleşi în cadrul scrutinului general local din 20 octombrie / 3 noiembrie 2019

Raionul Orhei

  1. Mun. Orhei, Verejanu Pavel, PPȘ
  2. Com. Isacova, Cvasnâi Stanislav, PPȘ
  3. Com. Jora de Mijloc, Labliuc Serghei, PPȘ
  4. Com. Mârzeşti, Berezanțev Vitalie, PPŞ
  5. Com. Morozeni, Țurcan Igor, PPȘ
  6. Com. Piatra, Ţugui Marina, PPȘ
  7. S. Podgoreni, Bernevec Alexandra, PSRM
  8. com. Puţintei, Iațco Elena, PPȘ
  9. com. Vatici: Ciobanu Dumitru, PPȘ
  10. s. Zahoreni, Cojocari Vasilii, PSRM
  11. Com. Chiperceni, Stelea Vasile, PPȘ
  12. Com. Pelivan, Zaporojan Veaceslav, PPŞ
  13. Com. Crihana, Stratulat Ion, PPȘ
  14. Com. Cucuruzeni, Pranețchi Iulia, PPȘ
  15. Com. Donici, Guzun Serghei, Blocul ACUM
  16. Com. Ghetlova, Stăvilă Oleg, PLDM
  17. Com. Mălăieşti, Ceban Victor, PPȘ
  18. S. Mitoc, Cojocari Alexei, PSRM
  19. Com. Berezlogi, Ustețchi Pavel, PPȘ
  20. S. Neculăieuca, Bâscal Violeta, PPȘ
  21. S.Peresecina, Buzu Valentina, Blocul ACUM
  22. S. Pohorniceni, Coropciuc Ianec, PPȘ
  23. Com. Pohrebeni, Șarcaliuc Roman, PPŞ
  24. S. Sămănanca, Zbârnea Alexandru, PPŞ
  25. Com. Bieşti, Svecla Grigore, PPȘ
  26. Com. Step-Soci, Josan Svetlana, PPȘ
  27. S. Susleni, Sochircă Svetlana, PPȘ
  28. S. Teleşeu, Dediu Ion, independent
  29. s. Vâşcăuţi, Niţa Victor, PPȘ
  30. Com. Zorile, Panfil Igor, PPȘ
  31. s. Bolohan, Plătică Tatiana, PPȘ
  32. S. Brăviceni, Cociorvă Andrei, PDM
  33. Com. Ciocâlteni, Digori Tudor, PPȘ
  34. S. Clişova, Coniuc Victor, PPȘ
  35. S. Trebujeni, Gandrabur Cristina, Blocul ACUM
  36. com. Selişte, Galesco Andrei, PPȘ
  37. S. Bulăieşti, Matus Maria, PPȘ
  38. Com. Ivancea, Ochișor Boris, PPȘ.

 

Raionul Rezina

  1. Or. Rezina, Simion Tatarov, PPEM
  2. S. Buşăuca, Mihail Donică, PSRM
  3. S. Cinişeuţi, Victor Corovai, independent
  4. S. Cogâlniceni, Vasile Popeli, PSRM
  5. S. Cuizăuca, Ion Ţurcan, PDM
  6. S. Echimăuţi, Igor Marco, PDM
  7. Com. Ghiduleni, Aliona Cuiban, PLDM
  8. S. Gordineşti, Victor Duca, independent
  9. Com. Horodişte, Dorel Iurcu, independent
  10. S. Ignăţei, Alexandru Calaraş, independent
  11. Com. Lalova, Veaceslav Iftodi, PSRM
  12. S. Lipceni, Aurel Pleşco, independent
  13. S. Mateuţi, Angela Ursachi, Blocul ACUM
  14. S. Meşeni, Efim Mardari, PDM
  15. Com. Mincenii de Jos, Ion Stog, PDM

16.S. Otac, Igor Duca, PSRM

  1. S. Păpăuţi, Oleg Stoler, independent
  2. S. Pecişte, Vasile Bivol, Blocul ACUM
  3. Com. Pereni, Dumitru Marchitan, PSRM
  4. Com. Pripiceni-Răzeşi, Iacob Frunză, PDM
  5. Com. Saharna Nouă, Victor Macrii, PSRM
  6. Com. Sârcova, Ivan Tcaci, PSRM
  7. Com. Solonceni, Valentina Burdujan, PLDM
  8. S. Trifeşti, Mihail Budurin, PDM
  9. Com. Ţareuca, Ghenadie Gaidibadi, Blocul ACUM.

 

Raionul Şoldăneşti

  1. Or. Șoldănești, Alexandru Tinica, PLDM
  2. Com. Alcedar, Serghei Gorilă, PSRM
  3. S. Chipeșca, Alexandru Botezat, PSRM
  4. Com. Climăuții de Jos, Sergiu Melnic, Blocul ACUM
  5. S. Cobâlea, Angela Ababii, PDM
  6. Com. Cotiujenii Mari, Nicolae Dorogan, PDM
  7. S. Cușmirca, Alexei Coadă, PDM
  8. Com. Dobrușa, Victor Grosu, PDM
  9. S. Fuzăuca, Anatolii Pânzari, PSRM
  10. S. Glingeni, Vasile Bârcă, PDM
  11. S. Mihuleni, Andrei Cojocari, PSRM
  12. S. Olișcani, Adela Țurcan, independentă
  13. S. Parcani, Valeriu Lopaci, PDM
  14. S. Pohoarna, Andrei Bulat, PDM
  15. S. Poiana, Nadejda Negruţă, PDM
  16. S. Răspopeni, Nicolae Gonţa, PDM
  17. Com. Rogojeni, Alexei Burlacu, PDM
  18. S. Salcia, Maria Guţu, Blocul ACUM
  19. S. Sămășcani, Constantin Nasu, Blocul ACUM
  20. S. Șestaci, Iacob Guja, independent
  21. S. Șipca, Ion Bulat, PDM
  22. Com. Vadul Rașcov, Serghei Guţan, Blocul ACUM.

 

Raionul Teleneşti

  1. Or. Teleneşti, Lelic Vadim, PLDM
  2. S. Câşla, Borș Ion, independent
  3. S. Coropceni, Badan Nicolae, Blocul ACUM
  4. Com. Mândreşti: Guzun Oxana, independentă
  5. Com. Băneşti, Popovici Vasile, PLDM
  6. S. Nucăreni, Ombun Mariana, PDM
  7. S. Ordăşei, Moldovanu Andrei, Blocul ACUM
  8. Com. Ratuş, Țurcanu Tudor, PDM
  9. Com. Sărătenii Vechi, Cupcea Veronica, Blocul ACUM
  10. S. Scorţeni, Ţurcanu Ion, Blocul ACUM
  11. Com. Suhuluceni, Stegărescu Iacob, PDM
  12. S. Ţânţăreni, Stoica Dumitru, Blocul ACUM
  13. S. Bogzeşti, Ozun Vasile, PDM
  14. com. Zgărdeşti, Roșca Ștefan, Blocul ACUM
  15. S. Budăi, Dragan Victor, PLDM
  16. Com. Căzăneşti: Sârbu Vasile, independent
  17. S. Ciulucani, Corman Larisa, Blocul ACUM
  18. S. Codrul Nou, Albu Ion, Blocul ACUM;
  19. S. Crăsnăşeni, Cazacu Vasile, Blocul ACUM
  20. Com. Ghiliceni, Rotaru Nicolae, PDM
  21. S. Hirişeni, Petica Ion, Blocul ACUM
  22. S. Ineşti, Bunescu Ghenadie, independent
  23. S. Leuşeni, Lazarenco Valeriu, PLDM
  24. Com. Negureni, Popa Ion, Blocul ACUM
  25. Com. Pistruieni, Mihalcenco Maria, PLDM
  26. S. Târşiţei, Sârbu Nicolae, PSRM
  27. S. Văsieni, Memeț Ion, Blocul ACUM
  28. S. Verejeni, Popa Serghei, PLDM
  29. Com. Brânzenii Noi, Tcaciuc Veaceslav, Blocul ACUM
  30. S. Chiştelniţa, Ciobanu Constantin, PLDM
  31. Com. Chiţcanii Vechi, Cucu Sergiu, Blocul ACUM.

Tudor Iaşcenco

 

 

 

 

 

Distribuie

Lasă un răspuns